loader image

Czym jest FRIS® ?

FRIS® jest narzędziem diagnostyczno-rozwojowym, nie tylko służącym do diagnozy predyspozycji, lecz również udzielającym wskazówek w jakich działaniach każdy z nas sprawdza się najlepiej, jak powinniśmy skutecznie podchodzić do rozwiązywania problemów oraz jak najlepiej komunikować się z osobami o innych stylach myślenia.

Co to jest styl myślenia?

Styl myślenia to sposób w jaki przetwarzamy informacje, nadajemy priorytety i od czego zaczynamy rozwiązywanie problemu. Załóżmy, że jesteś w nowej dla siebie sytuacji – kupujesz tablet. Dostajesz pudełko z nim do ręki i co dalej? To jak będzie wyglądał Twój proces myślowy najlepiej zdefiniuje Twój styl myślenia:

  • Czy zaczniesz od przeczytania instrukcji strona po stronie?
  • Czy może określisz jej kluczowe rozdziały, które warto przeczytać?
  • Czy odpalisz tablet i zaczniesz próbować na chybił trafił wszystkich opcji?
  • Czy pomyślisz, że masz kilku dobrych znajomych, którzy znają się na technologii i zadzwonisz do nich po pomoc?

Styl myślenia jest stały na przestrzeni życia. Twój naturalny styl rozwiązywania problemów jest więc prawdopodobnie taki sam, jak podczas przedszkolnych zabaw.

Ale jak badać styl myślenia?

Test FRIS® składa się z 76 pytań jednokrotnego wyboru oraz 3 pytań podsumowujących. Te pytania pozwolą wyszczególnić 4 perspektywy poznawcze w tym FAKTY, RELACJE, IDEE i STRUKTURY na podstawie których możemy zauważyć 4 style myślenia ZAWODNIK, PARTNER, WIZJONER oraz BADACZ.

Choć badanie FRIS trwa średnio 30 min, warto zadbać o to, aby rozpocząć je będąc wypoczętym i w czasie oraz miejscu, które pozwolą nam się skupić – test należy wypełnić bez przerw!

Gotowy aby nawiązać współpracę,
bądź jesteś zainteresowny szkoleniem?

Umów się na bezpłatną konsultacje