loader image

Jak zapomnieć o pracy na urlopie i odpocząć?

Niedawno podaliśmy Wam kilka wskazówek jak poprawić swoją odporność psychiczną!

Jedną ze wskazówek było zadbanie o siebie!
Urlop to idealny czas, aby wreszcie to zrobić.

Jedziecie na urlop i nie możecie przestać myśleć o pracy? Oczami wyobraźni widzicie, że będziecie musieli pracować?
To powszechne zjawisko, często spowodowane ogromnymi oczekiwaniami ze strony przełożonych, którzy wymagają od swoich pracowników, aby ci byli stale dostępni telefonicznie i mailowo podczas swojego urlopu. Także sami pracownicy są często tak bardzo zaangażowani w swoje życie zawodowe, że nawet na urlopie nie potrafią się od tego "odciąć".

Odpowiadacie na telefony i e-maile służbowe podczas urlopu?
Wiedzcie, że Wasz wypoczynek nie ma sensu! Wasze organizmy nie będą mogły się w pełni zregenerować, co spowoduje że wrócicie do pracy zmęczeni lub niezadowoleni, a Wasza wydajność w pracy będzie niższa niż zwykle.

Zastanawiacie się pewnie jak w takim razie odpocząć?
Efektywny urlop, to taki w trakcie którego dostarczycie waszym organizmom pozytywnych wrażeń i doświadczeń, które pozwolą Wam się zrelaksować, naładować baterie, aby potem czerpać z tej energii jak najdłużej. Dlatego urlop planujcie świadomie, tak aby nie było w nim miejsca na wykonywanie zawodowych obowiązków.

Tak to jest możliwe!
Jak stwierdził Henry Ford „Bardziej niż cokolwiek innego – przygotowywanie się jest sekretem do sukcesu”, oto kilka wskazówek jak się porządnie przygotować, aby odpocząć:

  • Porozmawiaj z osobą, która będzie Cię zastępować. Odpowiednio wcześnie wprowadź ją w swoje zadania, wskaż odpowiednie dokumenty i narzędzia i zostaw je w widocznym miejscu, aby nie niepokoiła Cię telefonami.
  • Powiadom wszystkich o Twojej nieobecności stosownie wcześniej, niech Twój urlop nie będzie dla nich zaskoczeniem, wskaż osobę z którą powinni się kontaktować w tym czasie.
  • Przed wyjazdem postaraj się pozamykać wszystkie zadania i sprawy zawodowe, dzięki wcześniej przygotowanej to-do liście i odpowiednim rozłożeniu zadań, powinno Ci się udać wszystko zrealizować. Nie zostawiaj zadań na ostatnią chwilę.
  • Ustaw auto odpowiedź na swojej skrzynce mailowej i wskaż osobę do kontaktu w pilnych sprawach.
  • Odpocznij, przecież nie sama pracą człowiek żyje.

Miłego urlopu!

Gotowy aby nawiązać współpracę,
bądź jesteś zainteresowny szkoleniem?

Umów się na bezpłatną konsultacje