FRIS

FRIS – skuteczny sposób na zbudowanie efektywnego zespołu i wyzwolenie pełnego potencjału grupy.

Czyli jak możemy ci pomóc zbudować efektywny team i wyzwolić jego pełen potencjał.

Jakie informacje znajdziesz na tej stronie?

 1. Dlaczego dobry lider, chcący skutecznie realizować wyznaczone cele i przekraczać oczekiwania, powinien położyć nacisk na zbudowanie efektywnego zespołu i wyzwolenie pełnego potencjału członków grupy?
 2. Jak zbudować efektywny zespół i skutecznie nim zarządzać wyzwalając pełny potencjał członków zespołu?
 3. Jakie korzyści może przynieść użycie narzędzia FRIS dla stworzenia efektywnego zespołu i skutecznego zarządzania grupą, wyzwalając pełen potencjał pracowników?
 4. Na czym w praktyce polega skuteczność narzędzia FRIS i tajemnica jego efektywności?
 5. Jak możemy ci pomóc skutecznie użyć narzędzie FRIS w celu maksymalizacji korzyści twojego zespołu i organizacji?

1. Dlaczego dobry lider, chcący skutecznie realizować wyznaczone cele i przekraczać oczekiwania, powinien położyć nacisk na zbudowanie efektywnego zespołu i wyzwolenie pełnego potencjału członków grupy

Marzeniem każdego lidera jest sprawne wdrożenie takiego środowiska w organizacji, gdzie wszystko chodzi, jak w zegarku, podlegając samoregulacji. 

Firma samograj, automat do zarabiania pieniędzy – to wizja, w której lider zwinnej organizacji lub zespołu, będzie miał czas na to, co najprzyjemniejsze i sprawiające najwięcej satysfakcji.  Czyli wskazywanie celów biznesowych, snucie nowych śmiałych wizji rozwoju firmy oraz szybkie i skuteczne zarażanie ideami kompetentnych współpracowników, którzy wypracują ostateczne rozwiązania i zajmą się ich efektywnym wdrażaniem.

Dlaczego niektórym liderom udaje się zbudować inteligentną, sprawnie działającą w trybie autonomicznym, efektywną organizację, a inni jakby uderzali głową w mur?

Dlaczego jedni ze stoickim spokojem oczekują owoców, a inni rwą włosy z głowy, czy nasadzenia w ogóle zakiełkują.

Aby to było możliwe, skuteczny lider musi być specjalistą od ludzi. Efektywna komunikacja ze stronami staje się ważniejsza niż stosowanie standardowych procedur i narzędzi.

To twój zespół jest tym pojazdem, którym chcesz na czas dojechać do wyznaczonego celu. W dużej mierze to od twojego pojazdu zależy, czy uda ci się osiągnąć wyznaczony cel, a może nawet przekroczyć oczekiwania. 

Jeżeli zanosi się na ostrą jazdę, lider ostrzący sobie zęby na dobry wynik powinien świetnie poznać swój zespół. 

Znajomość zespołu pozwoli ci wykorzystać jego pełne możliwości. Sprawi, że taki team pod twoim kierownictwem ma szansę stać się w pełni efektywny, a ty będziesz nim zarządzać wyzwalając pełen potencjał.

2. Jak zbudować efektywny zespół i skutecznie nim zarządzać wyzwalając pełny potencjał członków zespołu

 • Jak skutecznie rozdzielić role i obowiązki w zespole? 
 • Jak efektywnie zmotywować pracowników? 
 • W jaki sposób trafne rozpoznać ich potrzeby i poprowadzić do pożądanych rezultatów?
 • Jak maksymalizować zaangażowanie członów zespołu?
 • W jaki sposób usprawnić działanie teamu i zwiększyć wydajność organizacji?

Dobry lider zdaje sobie sprawę, że stworzenie efektywnego zespołu i wyzwolenie pełnego potencjału teamu, w celu skutecznego zarządzania grupą, sprowadza się do odpowiedzi na bardzo konkretne pytania, co zajmuje cenny czas.

Badanie FRIS® w prosty i szybki sposób buduje grunt, na którym można zwiększyć efektywność organizacji i doprowadzić do poprawy wyników zespołu.

W zwykłych okolicznościach proces trafnego rozpoznawania grupy może trwać latami, ale czas to pieniądz. 

Konkurencyjne organizacje pozwalają, by upływał, a ich zespoły po pewnym czasie stają się zaledwie namiastką tego, czym mogłyby być. Takich zespołów, organizacji, korporacji – ledwo toczących się, siłą rozpędu – jest mnóstwo. 

Dzięki badaniu FRIS®możesz uzyskać szybko wartościową wiedzę na temat członków zespołu – ich stylów myślenia i stylów działania – dzięki której masz szansę zdyskontować przyszłe korzyści, oszczędzić sobie i zespołowi czas oraz błędów, a także zdystansować konkurencję.

Wyobraź sobie, że dostajesz szansę przejścia na tryb turbo i wykorzystujesz możliwość wrzucenia następnych biegów szybciej od konkurencji. Pędzisz swoim wehikułem, zerkasz w lusterka i widzisz peleton bezwładnie toczących się aut, których kierowcy wciąż zaznajamiają się z funkcjonalnościami swoich pojazdów.

3. Jakie korzyści może przynieść użycie narzędzia FRIS dla stworzenia efektywnego zespołu i skutecznego zarządzania grupą, wyzwalając pełen potencjał pracowników

Badanie FRIS®można porównać do stworzenia instrukcji obsługi twojego zespołu.

Dzięki wynikom FRIS®możesz lepiej wykorzystać naturalne predyspozycje członków twojego zespołu. Badanie FRIS®diagnozuje ich predyspozycje i dostarcza wskazówek, w jakich działaniach najlepiej się sprawdzają. 

Lider i członkowie jego ekipy mają szansę – dzięki FRIS®– szybko i skutecznie poznać się nawzajem, dowiedzieć, jak powinni skutecznie podchodzić do rozwiązywania problemów i skutecznie komunikować się.

Uczestnicy badania FRIS®mają szansę odkryć jak inni postrzegają ich zachowanie, jak komunikować się i reagować w sposób skuteczny i efektywny, czyli tak, by inni właściwie odczytali twoje komunikaty i potrafili rozumieć reakcje oraz działania.

Dzięki badaniu FRIS®możesz lepiej poznać działania, w których ty i każdy z członków twojego zespołu, sprawdzicie się i odniesiecie sukces, gdyż wynikają z natury każdego z was. 

Na podstawie wyników badania FRIS®, uczestnicy mają możliwość odkryć nowe obszary, w których mają szansę odnieść sukces, o których istnieniu nie zdają sobie sprawy. Pracownik, jak również lider ma również szansę odkryć, jak być jeszcze lepszym w tym, w czym jest dobry oraz, jak jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę.

Wiedza ta daje im szansę czerpać większą satysfakcję z wykonywania obowiązków zawodowych, a lider ma szansę na ich podstawie, tak zorganizować pracę teamu, aby zwiększyć efektywność zespołu, jego skuteczność i doprowadzić do osiągnięcia celu i wzrostu wyniku. 

Co istotne, dzięki badaniu FRIS® masz szansę nie tylko skuteczniej zarządzać zespołem, ale odkryć również klucz do osiągnięcia indywidualnego dobrostanu.

4. Na czym w praktyce polega skuteczność narzędzia FRIS i tajemnica jego efektywności

Badanie FRIS®jest nowatorskim narzędziem rozwojowym, opierającym się na psychologii poznawczej, które jest pomocne przy tworzeniu efektywnych zespołów. 

Dzięki badaniu zespołu metodą FRIS®, jak również warsztatom prowadzonym przez naszych certyfikowanych ekspertów, uzyskiwane są konkretne wskazówki, które mogą przynieść szybkie korzyści tobie i twojemu zespołowi. 

Model FRIS® pomoże odkryć zasoby, które dadzą ci szansę przyspieszyć rozwój twojej firmy, zbudować zespół w taki sposób, by skuteczniej osiągał wyznaczone cele dzięki lepszej komunikacji, osiągnąć wyższą efektywność oraz większą satysfakcję z pracy.

Badanie FRIS® jest realizowane indywidualnie lub dla zespołu projektowego, kadry kierowniczej, zarządu. Określa naturalny sposób myślenia oraz działania, wskazuje, jaki proces myślowy zachodzi w badanym w zupełnie nowej sytuacji i wykazuje jak przetwarza i odbiera informacje, czemu nadaje priorytet i jakie procesy umysłowe wykorzystuje najsprawniej. Pozwala zrozumieć, jak rozwiązuje problemy, jak pracuje w sposób efektywny, jaki potencjał wynika z najsilniejszych obszarów danego umysłu. To, jak myślimy ma ogromny wpływ na to, jak działamy, jak angażujemy się w realizację zadania, jak przebiega komunikacja w zespole oraz czy jesteśmy skuteczni.

Badanie FRIS® polega na wypełnieniu przez badanego kwestionariusza, po otrzymaniu linku aktywującego. Następnie wyniki są opracowywane w formie raportu indywidualnego, zakończone sesją z certyfikowanym trenerem FRIS®.  W przypadku wypełniania kwestionariusza przez więcej niż jedną osobę, raport jest połączony z kilkugodzinnym warsztatem (czas trwania warsztatu do uzgodnienia z klientem).

Badanie szczególnie polecane jest do budowania zespołów poprzez opracowanie Raportu Zespołowego, który prezentuje mapę potencjału zespołu wyrażoną Procesem FRIS® od momentu zainicjowania do etapu wdrożenia wybranego przedsięwzięcia. Dla każdej osoby jest opisany jej sposób myślenia, działania oraz postawa, którą najchętniej przyjmuje w zespole.Każdy raport opatrzony jest również komentarzem, który opisuje dynamikę grupy, model komunikacji i współpracy oraz zawiera wskazówki pomagające podnosić efektywność zespołu. Również w tym przypadku Raport Zespołowy na życzenie klienta jest połączony z warsztatami, których celem jest ukazanie praktycznego zastosowania narzędzia FRIS® pracy zespołowej.

5. Jak możemy ci pomóc skutecznie użyć narzędzie FRIS w celu maksymalizacji korzyści twojego zespołu i organizacji

Członkowie zespołu na podstawie możliwości, które otwiera FRIS, mają szansę wjechać na autostradę po lepsze wyniki i osiągnąć większą frajdę z wykonywanej pracy. 

Lider uzyskuje za to bezcenną wiedzę dającą punkt podparcia dla dźwigni, której można użyć w celu znaczącego wzrostu wyników zespołu lub całej organizacji: ma szansę stworzyć efektywny zespół, skutecznie nim zarządzać, osiągnąć lepszą synergię grupy, maksymalizować efektywność zespołu.

Wiemy jak budować efektywne zespoły i wyzwalać potencjał grup. Potrafimy skutecznie używać narzędzia FRIS® do usprawnienia organizacji, skutecznej realizacji celów oraz zaspokojenia potrzeb zespołów. 

Jeśli interesuje cię nasze podejście do usprawniania zespołów metodą FRIS® chcesz spróbować użyć narzędzi FRIS® swojej organizacji? – zapraszamy do kontaktu. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Dane kontaktowe – kontakt
KPP Usprawniamy Biznes sp. z o.o. – UsprawniamyBiznes.pl
E-mail : info@usprawniamybiznes.pl
Tel. kom. : +48 513 075 075

Chcesz porozmawiać o badaniu lub warsztatach w swojej organizacji? Napisz do nas!

  Shopping Cart
  Przewiń do góry