loader image

O co chodzi z tym mentoringiem?

1. Czym jest mentoring biznesowy? 

Tradycyjnie termin "mentor" może przywoływać dla nas obraz mędrca lub przewodnika. W rzeczywistości pochodzenie słowa mentor wywodzi się z „Odysei” Homera. Przed wyjazdem na wojnę trojańską Odyseusz pozostawił syna i cały majątek pod opieką swojego przyjaciela Mentora, który następnie prowadził młodego Telemacha, gdy dorastał.  

W dzisiejszym zrozumieniu mentor biznesowy kojarzy się ze wsparciem w pracy, czyli osobą, która ma większe doświadczenie i chętnie dzieli się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. 

A mentoring biznesowy, który my oferujemy zaczyna się od absolutnej i szczerej wiary w firmy, z którymi współpracujemy i ich dalszy sukces.  

Mentoring biznesowy jest to relacja między Właścicielem Firmy, Liderem i mentorem z doświadczeniem biznesowym, która może poprowadzić poprzez podejmowanie trudnych decyzji, wskazać sposoby ulepszenia firmy, umie zadać trudne pytania i zmotywować do osiągnięcia wyższego poziomu wydajności, a wszystko to w granicach zaufanych relacji. 

Lider będący na szczycie jest samotny, mentoring biznesowy może zaoferować partnera w tym procesie, dzielenie się poglądami z kimś, kto naprawdę uważnie słucha. Praca z mentorem biznesowym pomoże Ci uzyskać świeży wgląd w problemy i podejmowane decyzje, poprzez bezstronną, obiektywną dyskusję i informacje zwrotne. 

Niektóre z zalet mentoringu biznesowego obejmują: 

 • Zmniejszenie poziomu ryzyka w podejmowaniu decyzji biznesowych - badanie opcji staje się łatwiejsze, gdy masz kogoś, kto rozumie i podziela twoje obawy na najgłębszych poziomach 
 • Skupienie energii - po prostu posiadanie kogoś, kto Cię zmotywuje i podzieli się sukcesami, często może prowadzić do niezwykłych rezultatów 
 • Szybsze osiąganie pozytywnych postępów - podejmowanie działań, które mają znaczenie, może mieć duży wpływ na Twoje zyski. Możliwości biznesowe zaczynają się otwierać dzięki lepszemu skoncentrowaniu czasu i energii dążenie do nowych możliwości staje się rzeczywistością 

Twój mentor biznesowy powinien być naprawdę obiektywny i być w stanie wnieść swoje unikalne doświadczenie życiowe i biznesowe, aby poradzić sobie z wieloma problemami, z którymi spotyka się każdy lider na drodze do biznesu; od przygotowania do ważnej prezentacji, zatrudniania i zwalniania, po budowanie produktywnego zespołu i dążenie do wzrostu. 

Krótko mówiąc, mentor biznesowy to ktoś, kto jest dostępny, kiedy chcesz go / jej i któremu możesz całkowicie zaufać, że powie tak, jak jest. 

W jaki sposób mentoring biznesowy może mi pomóc w rozwoju mojej firmy? 

Mentor biznesowy nie ma żadnego planu poza twoim własnym sukcesem. Dzięki temu Twój mentor może udzielić bezstronnego, niezależnego wsparcia, aby pomóc rozwijać się Tobie. 

Nasi mentorzy biznesowi i trenerzy to wysokiej klasy profesjonaliści, którzy oprócz bycia certyfikowanym mentorem mają również doświadczenie w biznesie.  

Konsekwentne wsparcie zapewni podejmowanie regularnych działań w kierunku Twoich celów i podejmowanie lepszych decyzji poprzez procesy dyskusyjne, w które się angażujemy. 

Jakie są korzyści z korzystania z usług Mentora Biznesowego? 

 • Twój Mentor biznesowy może pomóc Ci spojrzeć na "całość z góry" i pomóc zidentyfikować mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia, które mogłeś przeoczyć angażując się w codzienny biznes. 
 • Twój mentor biznesowy może zaoferować wskazówki i podzielić się pomysłami w fazie wzrostu - Odnoszący sukcesy, rozwijający się biznes przynosi nowe wyzwania, takie jak zatrudnianie nowych pracowników, pozyskiwanie nowego kapitału i wchodzenie na nowe rynki. Mentor biznesowy może zaoferować konkretne wsparcie, podzielić się najlepszymi praktykami z innych branż i sektorów. 
 • Twój mentor biznesowy będzie płytą rezonansową - Kluczową rolą mentora biznesowego jest słuchanie, stymulowanie i kwestionowanie Twojego myślenia. Pomaga również rozwinąć własne pomysły i dojście do własnych rozwiązań problemów biznesowych w znacznie szybszym tempie niż robienie tego samodzielnie. Już samo to powinno prowadzić do lepszego podejmowania decyzji. 
 • Twój mentor biznesowy pociągnie Cię do odpowiedzialności - posiadanie mentora biznesowego nie rozwiąże automatycznie wszystkich wyzwań biznesowych. Nadal będziesz musiał wykonać pracę i zainwestować czas i wysiłek we wdrażanie zmian. Mentor pomoże Ci wyznaczyć cele i kamienie milowe, a także sprawi, że będziesz odpowiedzialny za ich realizację. 
 • Twój mentor biznesowy pozwoli Ci skupić się na swoich celach - Bardzo łatwo jest zboczyć ze strategii, gdy prowadzisz firmę, Twój mentor biznesowy sprawi, że wykonasz pracę o wysokiej wartości, którą powinieneś wykonywać i nie da się zboczyć z drogi! 
 • Twój mentor biznesowy rzuci ci wyzwanie - Czasami, gdy prowadzimy biznes, możemy się trochę zestarzeć i zacząć zadowalać się rzeczami. Twój mentor biznesowy rzuci Ci wyzwanie, aby pójść o krok dalej, aby poprawić standardy i przejść od dobrego do wybitnego 

Dlaczego potrzebuję Mentora Biznesowego? 

Potrzebujesz mentora biznesowego i trenera, jeśli chcesz być lepszy niż dzisiaj.  Po prostu, jeśli nadal będziesz robić te same rzeczy, nadal będziesz uzyskiwać te same wyniki! 

Posiadanie mentora biznesowego pobudzi do nowego myślenia i zapewni wsparcie w wypróbowywaniu nowych pomysłów.  Będzie zadawać dobre pytania, nie, nalegać, do ciągłego działania, a wszystko to może być dobre tylko dla Ciebie i Twojej firmy. 

Twój mentor biznesowy będzie działał etycznie przez cały czas i będzie zajmował się Twoimi emocjami i poufnymi kwestiami biznesowymi bez osobistego zaangażowania.  

Wszyscy nasi mentorzy biznesowi są wysoko wykwalifikowanymi profesjonalistami i wszyscy podpisują się pod standardami etycznymi i biznesowymi organizacji zawodowych. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, skontaktuj się z nami, a my wyjaśnimy to bardziej szczegółowo. 

Aby czerpać pełną wartość z coachingu biznesowego i mentoringu, musisz być otwarty na zmiany, przygotowany na wyzwania i podejmować codzienne DZIAŁANIA w kierunku swojego sukcesu. 

Musisz znaleźć czas w tygodniu, aby spotkać się ze swoim trenerem i czas, aby skupić się na realizacji uzgodnionego planu działania. Gwarantujemy, że jeśli podejmiesz konsekwentne działania w kierunku swoich celów,  

Korzyści dla organizacji 

 • wsparcie procesów zarządzania wiedzą 
 • realizacja zasad organizacji „uczącej się" 
 • różnorodność w organizacji 
 • stworzenie doświadczonym pracownikom szansy pełnego wykorzystania wiedzy i doświadczeń nabytych w ciągu całej pracy zawodowej 
 • umożliwienie transferu pomiędzy pracownikami cennej wiedzy ukrytej, trudnej do przekazania podczas tradycyjnych szkoleń 
 • zatrzymanie wiedzy w organizacji 
 • tworzenie wyzwań dla pracowników na różnych szczeblach rozwoju zawodowego 
 • przyspieszenie wzrostu organizacji 
 • budowanie zespołu, możliwość pełnienia różnych ról w zespole 
 • wzrost motywacji pracowników oraz zmniejszenie odejść pracowników 
 • ograniczenie liczby szkoleń, prowadzonych przez firmy zewnętrzne 
 • wzmocnienie wartościowych elementów kultury organizacyjnej dzięki możliwości pełnego przekazywania pracownikom umiejętności 

Gotowy aby nawiązać współpracę,
bądź jesteś zainteresowny szkoleniem?

Umów się na bezpłatną konsultacje